Counter

       

Si Ju DuKeT WeBi.!
ShuM i MiRe.!
MiRe.!
NorMaL.!
Jo i MiRe.!
Hic MiRe.!
  
pollcode.com free polls

 

KALENDARI  KOHA

LAJMET

 

Ora

 

Kerko ne Youtube

 

WelCoMe.!

o bo bo c'qenkan greke
kujdes njerez mos ju kapin
se pastaj te rruajne ******
-ra nje shi e vendin lau
c'pati greku qe na shau?!...
kerkon te na uli pjacen
Grek,o Grek te dhjefsha rracen!...
-mu tek kryqi kur u lute
pandehe se na e fute
o haleja e halese
i paturp e i pabese.
-ca ushtare kur po kendonin
ne orgazem po kalonin
kur shanin turq e shiptare
s'di pse ndiheshin krenare 

-dhe i donit zorret tona
per oshkure e per pantallona
pse keshtu o cipeplasur
shume urrejtje paske pasur?!...
-me ngadale e me avash
sa te behet keci dash
je i lutur te na hash
cfare prodhon zorra e trashe!...
-o surrati me mballoma
nuk i nxjerr dot zorret tona
ndaj rri urte ne ate prak
se ka bere Cecua bicak
-po neve jemi ktu
me te vjeter dhe nga ju
dhe se cajme ****** hic
kur na shan nje palo p... 

-Grek o grek o kryehorr
e ndjen veten superior
ke harruar historine
Vangjel Zhapen dhe Aline!...
-kishte Zhapa ne oborr
njemije greker sherbetore
kish Aliu ne Janine
fronin dhe Vasiliqine
-kapedanet shqiptare
me flori dyfeket lare
vec me kenget e dyfekut
pavaresine i sollen grekut!...
-lih or lih duke kenduar
po historia eshte shkruar
vule e bardhe mbi te zeze
qe nga Vjosa ne Preveze 

-se neve jemi ketu
me te vjeter dhe nga ju
ndaj mos lihni,hingellini
se ca borxhe na i kini

-historia e vertete
s'eshte vetem dhjetet vjete
qe erdhem aty tek ju
se ca halle kish ketu!...
-po hallet tona do treten
vec kujtimet do te mbeten
po dhe ne ,o grek,dikur
te dhame buke ,te dhame grure! 

-ndryshe flet e ndryshe ben
Kali i Trojes u be Qen
Qen-zagar,perjashta dhembet
te ha e te nduk nga kembet
-vete na ngave,nuk te ngame
pisllekun te gjithe e pame
te pergjigjem o Andard
me monedhe te barabarte...
-provoje more hale
dac me turkun,dac me ne
provoje o putane
te lesh breket kesaj ane!
-para se te nisim grushtin
mos harroni 2Gushtin
hengret hu e prape s'u ngopet
perpara ju vume si lopet! 


-ne vertete jemi te ngurte
po nuk jemi aq te urte
dime te shajme o mavije
edhe me liber shtepie
-morali yt smund te ngjallet
kur me kenge Andardi tallet
me turkun e Shqiperine
qe te mundin me peshtyme
-se ne jemi te sprovuar
historia na ka shkruar
kur skishim buke mor ***
hanim zjarr edhe barut!...
-na ngave ndaj dhe te ngame
keshtu ditem,keshtu thame
grek-ushtar kokegorice
ec na puth ne prapanice!... 

-grek-ushtari kokethumbi
fjala vret me keq se plumbi
serish reston do ta marresh
po kjo s'eshte pune ushtaresh
-c'jane ata qe shkojne larte
obobo qenkan andarte
i jane sulur shqiptarit
qe t'i hane majen e ..... 


capten or majmun 
sikur te kishe bese me shume
do ishe djale i mire 
por ti na dole byth***
sikur te ishe pakez burre 
shqiperine sdo e haroje kurre
na vjen keq se flet dhe shqip 
skemi cbejme,ke greku je shit
nuk po te shaj nga robt e shpis 
se ashtu jane rregullat e burrnis
po nje te shame do ta qes
je LEGEN dhe i PABESE

By: BLeRo blero_gr01 at Hotmail.com