Counter

       

Si Ju DuKeT WeBi.!
ShuM i MiRe.!
MiRe.!
NorMaL.!
Jo i MiRe.!
Hic MiRe.!
  
pollcode.com free polls

 

KALENDARI  KOHA

LAJMET

 

Ora

 

Kerko ne Youtube

 

PoeZi PeR NdaRJe

 • nje fate shum te veshtire
  nje fat vetem nje fat
  qe te dua per jete
  e jo vetem per nje nat  te gjithe dikur thonin
  fati eshte i verber
  por kete se kishin pare
  ne jete as ne enderr  nje jete une do te pres
  por jo edhe nje tjeter
  do te e kerkosh mua
  dashurine e vjeter


  do te kisha thene
  edhe pse zemer nuk po kam
  te lutem me harro
  sepse ty me nuk te kam '  do te le nje porosi
  qe kurre mos ta harrosh
  kurr perpos meje
  tjeter mos te dashurosh  e deshta nje jete
  dhe ty sikur askend
  vetem te nderroj jete
  ne preherin tend  te deshta vetem ty
  me shum se jeten time
  si u nderrua koha
  te mbes per ty vetem kujtime  nje dite nga gjumi zgjohu
  dhe syte laji me lot
  mendo se tani mua
  sme gjen me ne kete bot  ne kete moment te hidhur
  aspak ti mos me qaj
  merre fotografine time
  dhe ne duar e mbaj  sa do te kushtonte nje lot
  sa do te kushtonte nje fjale
  a do te vije nje dite te kuptosh
  se sa te deshti ty ky djale.  dashurine time
  me para dot se blen
  sado te mundohesh
  ne treg nuk e gjen
  dashuria nuk eshte loder
  zemra ime nuk eshte koder
  trupi im nuk eshte dru
  a e din ti se sa te du  e kisha vetem nje jete
  ate e ruaja per ty
  mirepo fati keshtu e deshti
  te jetoj me lot ne sy
  zgjodhe rrugen e gabuar
  zgjodhe rrugen e flijimit
  zgjodhe rrugen e tradhetise
  te humbjes dhe te mbarimit  akoma pa e filluar
  dashurine tone
  nje zjarr ne mes me hyri
  dhe na ndau pergjithmone  perse te flas per fatin
  kur me sbesoj ne fat
  me mori ate qe kisha
  me la me plage ne shtrat  ti kthehem realitetit
  ti kthehem te vertetes
  te them ty se me ste dua
  por te gjej fatin e jetes  me le ne zemer gur
  me le ne zemer zjarr
  me zhduke nge kjo jete
  tani jetoj ne varr,  dikur sa te deshta
  tani nuk po besoj
  se ne jeten tende
  me nuk ekzistoj
  perse u ndihmon
  atyre qe nuk kane bese
  perse llogarit veten
  sikur nena tereze  isha thellur ne mendime
  me kujtimet e tua
  sikur vale me vjen nje ze
  duke me thene se te dua  e papritur ishe ti
  kur mu shfaqe ne derë
  ne zemer sikur befasi
  ndoshta te solli nje erë  a te besoj ne fjale tash
  a te besoje ne shoqeri
  a te besoj ende ne fat
  a te besoj ne dashuri  a te enderroj ende ty
  a te enderroj trupin tend
  a te them ate qe kam ne zemer
  se veq teje sdua askend  mos prit me te lutem
  ma fal mua nje lot
  me bere te kuptoj tani
  se me do sa nje bot  a te flas me zemer ty
  a te flas tani me goje
  a te harroj ate qe me bere
  a te nderpres me kete loje  dikend tash e urrej
  por nuk e di se ken
  ai qe ne zemren tende
  vendine tjetrit zen  ky eshte fundi hidhur
  ky quhet mbarim
  kur ty me se shumti te deshta
  me solle shum pikellim  nje qast shum i rende
  nje qast shum i veshtire
  me detyron zemra
  te them lamtumire