Counter

       

Si Ju DuKeT WeBi.!
ShuM i MiRe.!
MiRe.!
NorMaL.!
Jo i MiRe.!
Hic MiRe.!
  
pollcode.com free polls

 

KALENDARI  KOHA

LAJMET

 

Ora

 

Kerko ne Youtube

 
03-12-06, 11:45
*Dashuria nuk eshte uje qe tretet mbi dhe, por ajo eshte nje zjarr qe te djeg kudo qe je... 


*Ruaje dashurine e vertete se ajo te vjen njehere ne jete... 

*Dashuria eshte det gjithkush mund te zhytet por ai(ajo) qe nuk di not mund edhe te mbytet... 

*Dashuria e pare ka me shume nektare... 

*Dashuria eshte nje arme qe te vret pa krisme... 

*Jeta eshte nje lule, prej saj kurre mos u ndaj se dashuria eshte mjalti i saj... 


*Ndaleni dhimbjen,sundoni jeten dhe besoni ne enderrat tuaja se ato nuk ju genjejne... 

*Mos u dorezo,cdo gje vdes,vdes jeta e jeton vdekja,vdekja e pret vdekjen,jeto jeten 

-Mos ndalo duke kerkuar ate qe do...mund te perfundosh duke dashur ate qe gjen. 

-Nese per tan boten ti je nje person, dije se per nje person ti je bota! 

-Me mire te humbesh jeten per urrejtje, se sa te largosh vdekjen ne pritje te dashurise tende! 

-Nese do ta dije sa shum te dua do te ulje syte qe te mos shihje sa me ben te vuaj. 

-Shpirt, cdo minute me ty eshte jete e vertete, cdo minute pa ty eshte shprese per te jetuar. 

-Nese do te me gjuash ne zemer..shikoje mire shenjestren, aty je ti! 

-Leri buzet e mija te takojne te tuat, syte tane sapo u takuan. 

-Do doja te isha nje pike loti qe te lindja ne syte e tu... te jetoja ne faqet e tua dhe te vdisja ne buzet e tua. 

-Kur dikush te do mos shiko se sa, por shiko se si.. 

-DASHURIA LIND NGA URIA, RRITET NGA USHQIMI DHE VDES NGA NGOPJA. 

-Shpesh deti flet me fjale te largeta, thote gjera qe askush si di, vetem kush di te degjoje mund te kuptoje, por ti degjo zemren time do te te thote: TE DUA ....TE DUA PERJETESISHT! 

-Me dashuro, me nje dashuri te zjarrte si deshira per te jetuar e per te vdekur; me dashuro me nje dashuri te embel si lenda qe nderton endrrat: eshte gjithcka qe kerkoj ti! 

-E shkruajta te dua ne rere, e fshine dallget, e shkruajta ne qiell, e fshine rete, e shkruajta ne zemer, do mbetet perjete. 

-Te dua, pa ditur si, kur dhe nga! Te dua pa paragjykime dhe mendjemadhesi. Keshtu te dua, sepse nuk mundem te te dua ndryshe! 

-Midis endrres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim, sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderruar 

-Me mire te humbesh jeten per urrejtje, se sa te largosh vdekjen ne pritje te dashurise tende! 

-Nese cdo here qe mendoj per ty, do te binte nje yll, qielli do te vdiste nga vetmia. 

-Te dua..nuk e di si, as prej sa, as prej nga...Te dua pa probleme dhe krenari; te dua ne nje menyre qe vetem une mund ta konceptoj. 

-Largesia eshte armiku i vertete i te dashuruarve...por eshte dhe a qe me shume nga te gjithe na ben te ditur se sa duhemi... 

-Pash ne qiell qe mungonte nje yll, u ktheva rastesisht mbrapa dhe te pash ty. 

-Ndonjehere endrrat behen realitet, por me ty, realiteti u be nje enderr. 

-Nese ti nuk do te kishe emer, do te te therrisja Dashuri, dhe nese dashuria nuk do te kishte emer do ta therrisja me emrin tend. 

-Nese do te zbuloja rrugen per tek zemra jote, do te fshija cdo gjurme per te shmangur kedo qe mund te me ndiqte pas. 

-Do te mesohem me mosqenien tende, do t'u them njerezve qe "ishte fati", do te dij te shtirem i lumtur....kushedi a do te jem ne gjendje t'i them zemres sime qe mbaroi! 

-Kur me dhe dashurine zbulova jeten, kur te dhashe veten time zbulova lumturine. 

-A qe behet per hir te dashurise eshte pertej te mires dhe se keqes. 
-Dashuria plotesohet kur dy shpirtra bashkohen ne nje frymemarrje te vetme. 

-Nese dikush te sheh me lote ne sy, duaje sepse ka frike se mos te humbet. 

-Kur te bije shi, dil nga shtepia...dhe leri pikat qe bien te te prekin...jane puthjet e dashurise qe prej shume kohesh kam dashur te t'i jap. 

-Te pres jashte botes...aty ku realiteti behet magji...te pres aty ku urrejtja behet dashuri...ku lotet kthehen ne rreze dielli...te pres aty ku le krenarine pergjithmone...te pres aty ku zemra ime sdo te vuaj me! 

-Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat. 

-Dashuria e vertete eshte kur zemra dhe mendja jote thone te njejten gje. 

-Pasuria nuk te jep dashuri, por dashuria na ben te pasur. 

-Je fjala qe me vjen pas. Je zeri qe i jep force gjithe mendimeve te mia. 

-Nese dashuria do te kishte ze, zemra ime do te kendonte perjete. 

-Emocionet e dashurise jane ethe te shpirtit, kur te shoh vdes nga te ftohtet..brrr..uvaaa.... 

-Mora nje trendafil dhe per te mos e lenduar e vendosa ne zemren time.Tani ta dhuroj ty qe je dashuria ime e pafund. 

-Me duart e mia do te desha te te qoja ne parajse, por kur te shoh, je ti qe me sjell parajsen ne mendje. 

-Eshte e veshtire t'u thuash njerezve qe do "Te dua", kur e di qe keto fjale mund te te bejne ta humbesh pergjithmone. 

-A qe behet per dashurine eshte pertej te mires dhe te keqes. 

-Do desha te shkrihesha ne trupin tend, si bore ne diell, per te reshkitur embelsisht pergjate shpatullave te tua dhe per t'u zhdukur vetem pasi te te kem peshperitur sa shume te dua. 

-Syte e tu si te nje maceje jane per mua nje gervishtje ne zemer. 

-MOMENTET E BUKURA NUK I NDJEN KUR I JETON, POR VETEM KUR I KUJTON ME NOSTALGJI.... 

-Kam besuar se kam dashur shume persona...por vetem tani qe te humba kuptova qe je njeriu qe vertet dua .....je ti..... Te dua! 

-Nese do te me duhet te zgjidhja mes teje dhe jetes time do te te zgjidhja ty, sepse je ti jeta ime. 

-Gjeja e fundit qe kujtoj eshte imazhi yt me ate te kapur prej dore qe dilnit nga jeta ime....pas kesaj...asgje... 

-Mos e fshij embelsine tende, sepse te jesh e ndjeshme nuk do te thote te jesh e 'dobet' por te kesh nje zemer qe rreh me fort se te tjeret. 

-Ti me the per te te harruar, por une kam qen aq i harrueshem sa qe kam harruar per te te harruar... 

-Dashuria eshte si nje zjarr qe te djeg brenda. KUJDES!!! Mos e shuaj kurre! 

-I tha dashuria miqesise: pse ekziston ti kur jam une? Miqesia u pergjigj: Per te mbushur me nje buzeqeshje atje ku ti le lot. 

-Kur linde ti binte shi...nuk ishte uje, ishin engjejt qe qanin sepse kishin humbur yllin e tyre me te bukur. 

-Nqs do te jesh i lumtur per nje cast, Rebelohu! Nqs do te jesh i lumtur per gjithe jeten, Fal! 

-Largesi eshte per dashurine ashtu si era eshte per zjarrin. Shuan ate te voglin por ushqen ate te madhin. 

-Nqs enderron vetem, eshte thjesht nje enderr, nqs enderron cift, eshte realitet qe fillon. 

-Dashuria ime per ty do te mbaroje atehere kur nje piktor i verber do te arrije te pikturoje zhurmen e nje petali trendafili qe bie mbi toke ngadale. 

-E dua dashurine, sepse eshte lumturi, ndonese te jep ndonjehere trishtim, por prape eshte e bukur, sepse eshte DASHURI. 

Nje puthje krijon nje histori te bukur dashurie, por poezia e ben te pafund! 

-Cfare eshte tjeter nje puthje: Vec nje apostrofe e kuqe mes fjaleve TE DUA! 

-Te duash eshte te zgjedhesh, te puthesh eshte sigla e zgjedhjes! 

-Puthje te njejta nuk ekzistojne, cdo puthje ka shijen e vet! 

-Jane te embla fjalet e tua por jane me te embla puthjet qe i vodha buzeve te tua! 

-E cfare eshte nje puthje? Nje sekret i thene ne goje, nje cast te pafund qe ka feshferimen e nje blete midis luleve. 

-Eshte me e lehte te japesh nje puthje se sa ta harrosh ate 

-Puthjet nga puthjet shume ndryshojne, 
por puthjet e tua te embla do te jene pergjithmon. 

-Nje fjale na liron nga te gjitha peshat dhe dhimbjet e jetes, a fjale eshte DASHURI 

-Ne fund te fundit nuk vlen te shpikesh "te pamunduren"...e lehte per t'u thene, e veshtire per t'u bere...k gje e komplikuar quhet DASHURI!

*S'kam zemer nga sermi,s'kam zemer flori,por kan nje zemer te paster qe te don vetem ty

*Dashuria te verbon,prandaj nuk me sheh ti dot

*Sikur djalli te falet dhe engjelli te mallkoj,sikur deti te behet i kuq si vena,ateher mund te me dalesh ti nga zemra

*Nese me don me t'vertet me telefo shpejt,para se t'vij tjetri n'zemren time dhe t'harroj krejt

*Sikur nji dite te ishte pergjithmon ateher ate dite dua te ndodhem me ty

*Nese nji top rere ty ne puthje do te kishte dhuruar,une do te kisha dhuru t'gjith Saharen

*Sikur te isha une ti dhe ti une, ateher do e kuptoje qe te dua shume

*Nese une do te telefonoja ty sa her qe per ty mendoj,ateher c'do 5 min do hapje tel

*Nese ti nuk don veten,nuk mund te duash as njerzit rreth teje

*Nese ti do ishe lot,s'do kisha qar kurr,nga frika mos te te humbas

*Nese dashuria esht e verber....Si me gjeti mua ateher?

*Nese dashuria do ishte krim,ne te dy do ishim persona me ne kerkim

*A nuk je i lodhur?Se po vrapon ore te tera ne mendjen time

*Me mir nje dashuri e shkurter me perfundim te mire,se sa nje dashuri pa fund ne jet te veshtir

*Dashuria esht si zog qe kendon ne zemren e c'do personi

*Dashuria e vertet nuk njeh keqkuptime

*Flutura nuk fluturon do pa flet,Ariu i bardh s'jeton dot pa akull ne det,une pa ty s'jam e qet

*Jeton nje Clown ne zemren time,shume i vogel por i 
vecant,qeshen,qan,kendon,kercen,nese ndjehesh keq dhe don te qash mund t'vish ta maresh

*S'ka rruge pa fund,s'ka dete pa thellesi,s'ka gje ta ngushelloj zemren time der kur t'vish ti

*Dashuria esht e veshtir,dashuria te vret,vetem me ty ndjehem e qet
KuKeSi HaCKeR CenTeR
By: BLeRo